Testování na zvířatech

Lavera má jako svoji filozofii existovat v souladu s přírodou, zvířaty a všemi živými bytostmi. Proto je již od svého počátku proti testování svých produktů na zvířatech  a účinnost kosmetiky testuje pouze na dobrovolnících.


Lavera a ochrana zvířat

Lavera netestuje na zvířatech ani hotové produkty, ani žádné suroviny. Jsme výrobce certifikované přírodní kosmetiky a je samozřejmé, že testování na zvířatech není kompatibilní s naším myšlení a filozofiií společnosti. Navíc, lavera nepoužívá ve svých výrobcích žádné suroviny z mrtvých obratlovců (např. velrybí olej, želví olej, norkový olej, svišťí tuk, zvířecí kolagen). Dodržujeme přísná pravidla pro kontrolované ekologické zemědělství a mezinárodní NaTrue standard pro přírodní kosmetiku.


Export lavera výrobků do Číny

V prosinci 2013 jsme informovali média, že ukončujeme export našich produktů do Číny. Export obnovíme pouze pokud Čína přistoupí na vylepšení životních podmínek zvířat určených na testování kosmetiky. Přes mezinárodní natlak se nic nezměnilo. Sice si myslíme, že každý na světě má právo přístupu k přírodní kosmetice, ale ne za každou cenu. Ačkoliv do Číny nedodáváme je možné, že někteří naši odběratelé a partneři tak stále činí. Není v naší moci jim v tomto konání zabránit. Bohužel se zdá, že podíl lavera výrobků se na čínském trhu zvyšuje práve díky těmto společnostem. Svědčí to o popularitě německých značek (např. neautorizovaná kopie značky DM ).
Aktuálně vyhodnocujeme, jak bychom mohli pomoci zlepšit životní podmínky laboratorních zvířat. NATRUE  je proti testům na zvířatech prováděných čínskými institucemi. Vítá striktní opatření evropské kosmetické direktivy proti testování kosmetiky na zvířatech a volá po podobných akcích v celosvětovém měřítku.